Alman medyası: PKK/YPG’nin gelir kaynakları uyuşturucu ve insan kaçakçılığı

Terör örgütü PKK/YPG’nin karanlık yüzü Alman medyasının da gündeminde yer alıyor. Deutschlandfunk’un haberine nazaran örgütün ana geliri Suriye ve Irak’ın kuzeyinden elde ediliyor.

“BATI’NIN SURİYE’DE PKK/YPG’YE DAYANAĞI ÇOKLU SONUCU OLAN BİR FELAKET”

Viyana Ulusal Savunma Akademisi’nden Walter Posch’un görüşlerine yer verilen haberde, terör örgütünün yasa dışı göç, uyuşturucu ve insan kaçakçılığından yüklü ölçüde para kazandığı belirtiliyor.

Walter Posch, Batı dünyasının Suriye’de PKK/YPG’ye dayanağını de “Çoklu sonucu olan bir felaket” olarak niteliyor; PKK/YPG terör örgütünün demokratik toplum telaffuzlarına Batı’nın kandığını vurguluyor.

İTİRAF GELMİŞTİ: ABD SURİYE’DE PKK İLİŞKİLİ YPG İLE ÇALIŞTI

Deutschlandfunk’un haberinde ABD’nin eski Irak ve Suriye Büyükelçisi James Jeffrey’nin PKK-YPG irtibatını açıklaması da yer aldı.

Jeffrey, mayıs ayında Washington’ın 2014 yılından bu yana Suriye’de terör örgütü PKK ile irtibatlı bir örgütle çalıştığını söylemiş ve bu örgütün YPG olduğunu itiraf etmişti. Haberde ayrıyeten Jeffrey’in, PKK’nın artık Irak’ın kuzeyinde ve Suriye’nin kimi bölgelerinde tesirini artırdığı, Türkiye için önemli bir tehdit oluşturduğunu vurguladığına da yer verildi.

KAYNAK: TRT HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.