Ayakkabı ikramlı kan bağışında izdiham

Gaziantep’te, spor ayakkabısı armağanlı kan bağışından yararlanmak isteyen binlerce kişi güneş altında saatlerce bekleyip kan verdi. 

Bilhassa pandemi devrinde daha fazla hissedilen kan eksikliğinin giderilmesi ve Kızılay Kan Merkezi’ndeki stok açığının kapatılması için Gaziantep Valiliği, Kızılay ve Şahinbey Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda da yapılan kan bağışı kampanyasına ilgili artırmak için bu yıl spor ayakkabı ikram edileceği duyurulunca, aktifliğin yapılacağı Demokrasi Meydanı ana baba gününe döndü.

Kampanya doğrultusunda Demokrasi Meydanı’nda 12 saat mühletle vatandaşlardan kan alındı. Uzun kuyruk oluşturdu. Birçok aile ise çocuklarıyla birlikte kan vermeye geldi.

Kızılay’ın birebir meydanda daima kan bağışı kabul ettiği alanda, spor ayakkabı armağanının dopingiyle bir ortaya gelenler, çadırlarda kanlarını verip, spor ayakkabılarını alarak alandan ayrıldı. Kampanya öncesi yaklaşık 5 bin ünite beklenen kan bağışı, geçtiğimiz yıllardaki bağışı geçerek 3 bin 181 olarak gerçekleşti.

Bu yıl spor ayakkabısı dağıtılarak ilginin artırılması hedeflenen kampanyada beklenenin altında bağış yapılmasına rağmen, geçtiğimiz yılların rekorunun kırıldığı açıklandı. Kızılay’ın stoklarına gönderilen yeni kan memnuniyetle karşılandı. Bağış sırasındaki uzunkuyruklar vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.