Babacan’ın A planı: ‘Seçimi alıp…’

Karadeniz gezisini sürdüren DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Gümüşhane’de bir otelde düzenlenen toplantıda parti idaresi ve basın mensupları ile bir ortaya geldi.

Seçimi birinci cinste kazanmayı hedefledikleri belirten Babacan, “Altılı masanın birinci kuruluş sebebi parlamenter sistem. Biz parlamenter sistem çalışmalarımızı 2020 yılının sonunda bitirdik. Daha sonra başka partilerinde çalışmalarını bitirmesini bekledik. Onlar da bitirince altılı masa kuruldu. 6 partiden 6 genel lider yardımcısı bir ortaya geldi. 4 aylık sıkı bir çalışma sonucunda partiler uzlaştı ve 6 partinin mutabık kaldığı bir parlamenter sistem çalışmasını kamuoyu ile paylaştık. Bu masanın şu an için bir öbür kıymetli gayesi de ortak cumhurbaşkanı adayı. Uğraş ediyoruz bunun için ve gerçek olanında bu olduğunu düşünüyoruz. Uğraşımız bu seçimin birinci çeşitte açık orta kazanılmasıdır. Bunun tek yolu da altı partinin ortak bir aday göstermesidir” diye konuştu.

‘A PLANIMIZ SEÇİMİ ALIP TÜRKİYE’NİN ONARIMINA BAŞLAMAKTIR’

Altılı masada adaylık konusunda uzlaşma sağlanamaması durumuna da değinen Babacan, şu sözleri kullandı:

“Böyle bir durumda olması gereken her partinin genel liderinin cumhurbaşkanı adayı olarak çıkmasıdır. Parlamenter sistemde de her partinin genel lideri doğal bir başbakan adayıdır. Bir uzlaşma olmadığı vakit mevcut sistem ile seçime giderken DEVA Partisi ortak bir aday konusunda uzlaşmanın içerisinde yer alamazsa DEVA Partisi’nin genel lideri doğal olarak cumhurbaşkanı adayı olacaktır. Bizim A planımız; seçimi alıp bir an evvel Türkiye’nin onarımına başlamaktır. Şu anda yine ülkenin ayağa kalkabilmesi için uğraş etmekten öteki emelimiz yoktur. Potansiyeli büyük bir partiyiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.