Banka müdürünü 2 saat rehin alan kuşkulu tutuklandı

Antalya’nın Kepez ilçesinde banka güvenlik görevlisinin tabancasını alıp, şube müdürünü 2 saat rehin tutan Mehmet Reşit Demir (36) tutuklandı.

Olay, 12 Ağustos’da saat 15.30 sıralarında Mısır Çarşısı’ndaki bir bankanın şubesinde meydana geldi. Bankaya gelen Mehmet Reşit Demir, güvenlik görevlisinin tabancasını aldı. Demir, akabinde şube müdürünü rehin alarak, içeridekileri bankanın giriş kısmına hakikat çıkardı. Olay yerine ihbarla çok sayıda polis grubu yönlendirildi. Özel Harekat Şube Müdürlüğü’ne bağlı polisler, etraf güvenliğini aldı, şubenin önündeki yolu trafiğe kapattı.

2 SAATLİK EFOR SONUCUNDA TESLİM OLDU

Şube müdürünü rehin alan Demir ile görüşen müzakereci polisler, silahı bırakıp teslim olmasını istedi. Annesi de oğlunu ikna etmesi için banka şubesine getirildi. Demir, polis takımlarının 2 saatlik gayretlerinin akabinde ikna oldu. Bankada vazifeli işçinin de dışarı çıkması ile içeri giren polisler, Demir’i gözaltına aldı.

‘BİR ANDA HER ŞEY DENETİMDEN ÇIKTI’

Antalya Emniyet Müdürlüğü’nde sözü alınan Mehmet Reşit Demir’in, Antalya’da sebze- meyve ticareti ile uğraştığı, işleri makûs gidince borca girdiği ortaya çıktı. Piyasaya yüklü ölçüde borcu olduğunu söyleyen Demir, “Ne yapacağımı bilmiyordum. Bankanın şubesine gidip, hesabıma 2 milyon lira havale ettirmek istedim. Bir anda her şey denetimden çıktı. Bu türlü olacağını düşünmüyordum” dedi. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Demir, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.