Birdenbire kalbi durdu, organları 3 hastaya umut oldu

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde tedavi gördüğü hastanede beyin mevti gerçekleşen Işıl Örüm’ün ailesi, organlarını bağışlama kararı aldı. Örüm’ün korneaları ve karaciğeri 3 hastaya nakledilmek üzere Bursa’ya gönderildi.

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesine hipertansiyon şikayetiyle başvuran Işıl Örüm (52), ani kalp durması nedeniyle ağır bakım servisinde tedavi altına alındı. Yaklaşık bir hafta boyunca ömür uğraşı veren Işıl Örüm’ün ailesi, beyin vefatının gerçekleşmesinin akabinde organ bağışı kararı aldı.

Işıl Örüm’ün karaciğer ve korneaları, Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinden gelen organ nakil gruplarınca gerçekleştirilen operasyonla alınarak, Bursa’daki hastalara nakledilmek üzere yola çıktı.

“ORGAN BAĞIŞI KONUSUNDA HALKIMIZDAN TAKVİYE BEKLİYORUZ”

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Hülya Başer, “Hastamız 21 Ağustos tarihinde yüksek tansiyon şikayetiyle hastanemize başvurmuş, ani kalp durması nedeniyle ağır bakıma alınmıştır.

27 Ağustos’ta beyin vefatı gerçekleşen hasta için yakınlarıyla organ bağışı konusunda görüşülmüş, onayın akabinde organ nakli için süreçler başlatılmıştır. Uludağ Tıp Fakültesinden gelen grup ile karaciğer ve korneaları 3 hastaya umut olacaktır. Ailesine başsağlığı, hastamıza Allah’tan rahmet diliyor, umut olacak hastalarımıza da acil şifalar diliyoruz. Organ bağışı konusunda halkımızdan da dayanak bekliyoruz. Halkımızın bu hususa hassas olması bizleri de sevindirecektir, şifa bekleyen hastalarımıza da umut olacaktır” dedi. (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.