Birinci tahıl sevkiyatı ne vakit yapılacak? Birinci tahıl sevkiyatı başladı mı?

Rusya ve Ukrayna savaşı başladığından beri duruşuyla tüm dünyayı kendisine hayran bırakan Türkiye, tarihi mutabakatlara imza atmaya devam ediyor.

Rusya ve Ukrayna kanadıyla sık sık görüşen ve barış için taraftları İstanbul’da bir ortaya getiren Türkiye, tahıl krizini çözdü.

Türkiye’nin liderliğinde Ukrayna ve Rusya tarafından Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde imzalanan tahıl mutabakatı, aksayan sevkiyatın gerçekleşmesini sağlayacak.

Böylece tüm dünya için büyük bir sorun olan tahıl krizi çözülürken, Türkiye’nin milletlerarası arenadaki rolü de artmış olacak.

Tahıl mutabakatının imzalanmasının ardından ise gözler bu büyük sevkiyatın ne vakit gerçekleştirileceğine çevrildi.

Tüm dünya, “İlk tahıl sevkiyatı ne vakit yapılacak? Birinci tahıl sevkiyatı başladı mı?” sorusuna kilitlendi.

Peki, İlk tahıl sevkiyatı ne vakit yapılacak? Birinci tahıl sevkiyatı başladı mı? İşte cevabı…

İlk tahıl sevkiyatı ne vakit yapılacak? Birinci tahıl sevkiyatı başladı mı?

Ukrayna Altyapı Bakanı Oleksandr Kubrakov Ukrayna’nın başşehri Kiev’de düzenlediği basın toplantısında, birinci tahıl sevkiyatının bu hafta Chornomorsk Limanı’ndan yapılmasını umduklarını ve sevkiyatların 2 hafta içinde muahede çerçevesinde tüm limanlardan yapılabileceğini aktardı.

Ukrayna Altyapı Bakan Yardımcısı Yuriy Vaskov ise “Önümüzdeki 24 saat içinde limanlarımızdan ihracatı yine başlatmak için çalışmaya hazır olacağımıza inanıyoruz.

Bu öncelikle Chornomorsk Limanı’ndan olacak. Sonra Odesa, akabinde Pivdeny Limanı’ndan gerçekleşecek.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.