Bodrum kırmızı alarma geçti: 1 haftada 90 bin araç giriş yaptı, güvenlik güçleri üst düzey önlem aldı

Bodrum kırmızı alarma geçti: 1 haftada 90 bin araç giriş yaptı, güvenlik güçleri üst düzey önlem aldı

-Tatilciler akın akın gelmeye devam ediyor

MUĞLA Kurban Bayramı’nı Bodrum’da geçirmek isteyen yerli turistler ilçeye akın etmeye başladı. 9 günlük bayram tatilini fırsat bilip yola çıkan tatilciler, ilçede uzun araç kuyrukları oluşturdu. Araçlar 5 kilometrelik yolu 45 dakikada gidebildi. Bodrum’a 1 haftada 90 bin araç giriş yaptığı öğrenildi.

Kurban Bayramı’na 1 gün kala Arife günü Bodrum’a tatilciler akın etmeye başladı. Bayram tatilini fırsat bilerek yola çıkan binlerce vatandaş nedeniyle Bodrum’da uzun araç kuyrukları oluştu. Farklı kentlerden gelen tatilciler Bodrum başta olmak üzere Marmaris, Fethiye, Ula ve Akyaka gibi turistlik bölgeleri tercih etti. Bodrum’a kara yolu ile gelen birçok tatilci ise trafiği durma noktasına getirdi. 5 kilometrelik yolu 45 dakikada geçebilen vatandaşlar daha sonra denizin ve güneşin keyfini doya doya çıkardı. 1 Hafta içerisinde ise Bodrum’a giriş yapan araç sayısı 100 bine yaklaştı.

Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Belediyesi önlemleri en üst seviyeye çıkardı. Ege ve Akdeniz kıyılarında bu yılın en yoğun sezonunun geçeceği öğrenildi. En büyük yoğunluğu Bodrum’da yaşarken, Fethiye, Marmaris, Ula, Datça ve Akyaka gibi tatil yörelerinde de yoğunluk yaşanmaya başlandığı öğrenildi. Muğla’nın tüm turistik ilçelerine yaklaşık 2,5 milyon tatilcinin geleceği öngörülüyor. Yetkililer ise rezervasyonsuz gidenlerin geri dönme ihtimali olduğunu belirterek, bayramlarının kabus olmaması için tatilcilere rezervasyon yaptırmadan yola çıkılmaması yönünde uyarılarda bulundu.

Otellere girişler başladı

Bayram tatilini Bodrum’da geçirmek isteyen vatandaşlar rezervasyon yaptırdığı otellere gelmeye başladı. Tatili fırsat bilen vatandaşlar oteller başta olmak üzere Apart ve pansiyonları doldurdu. Jandarma ve Emniyet güçleri Bodrum’da giren çıkan tüm araçları kontrollerini sıklaştırdı.

Yurt dışından büyük ilgi

Bodrum’a yurt genelinden tatilcilerin yanı sıra yurt dışından gelen gurbetçilerin de yoğun ilgi gösterdiği öğrenildi. Kurban bayramını ülkesinde geçirmek isteyen gurbetçiler Bodrum’a gelmeye başladı.

İhlas Haber Ajansı / Eren Ayhan – Ekonomi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.