Bu Altcoin Ekibi Coinleri Satıp, ETH Aldı: Fiyat Çöktü!

Popüler WallStreetBets subreddit’iyle bağlantılı olan WallStreetBets (WSB) altcoin projesi, projeyle yakından bağlantılı bir kişinin büyük miktarda WSB boşaltmasının ardından son 24 saat içinde yüzde 90 düştü. İşte detaylar…

Popüler altcoin için rug pull iddiası

WSB Coin, “rug pull” gibi görünen bir gelişmenin ardından yüzde 90 oranında düştü. PeckShield ve diğerleri, tokenin ETH karşılığında satıldığına işaret etti.  Kripto topluluğundaki bazı kişilerin Wall Street Bets topluluğunun resmi olmayan parası olarak kabul ettiği WSB Coin yüzde 86 oranında düştü. Fiyattaki düşüş, bazılarının projenin kurucularının bir rug pull işlemi gerçekleştirdiğini iddia etmesiyle ortaya çıktı.

Kriptokon.com olarak da bildirdiğimiz üzere WSB coin son zamanlarda ani değer artışıyla manşetlere çıktı. Token yaklaşık bir gün içinde yüzde 320 oranında artarak kripto topluluğunda tartışmalara yol açtı. Yatırımcılar, fiyattaki yükselişin ardından tokena akın etti. PeckShield ayrıca tokenlerin büyük bir kısmının 334 ETH karşılığında işlem gördüğüne işaret etti. Ayrıca başka bir cüzdanın daha küçük bir miktar karşılığında işlem yaptığını belirtti. Şimdiye kadar yaklaşık 650.000 dolarlık ETH işlem gördü.

WallStreetBets topluluğuyla ilişkili olanlar bile daha önce token hakkında konuşmuşlardı. Bu, iddia edilen rug pull’u daha da dikkat çekici hale getiriyor. Kesinlikle kripto topluluğunun ve WallStreetBets’tekilerin öfkesini çekecek gibi duruyor.  Örneğin, subreddit’in eski bir moderatörü olan WSBMod, token’ın kurucusu zjzWSB ile iletişime geçti. Tweet’inde, kurucu onunla temasa geçmezse bir polis ve FBI raporu sunacağını söyledi. ZachXBT de gelişme hakkında tweet atarak kurucunun Kasım 2022’de kendisine mesaj attığını söyledi. Ayrıca daha fazla bilgi için WSBMod’a ulaştı.

WSB Coin nedir?

WSB Coin (WSB), kendisini tanıtmak için imajını ve kimliğini kullanarak kendisini WallStreetBets topluluğunun “resmi parası” olarak kabul etti. Kendisini “$WSB arzının yüzde 10’u r/wallstreetbets sub’ının istediği gibi kullanması için bir hazine olarak ayrılmıştır” şeklinde bir meme coin olarak adlandırdı. Ayrıca, subreddit’in mevcut moderatörleri için tokenlerin %5’ini ayırdığını iddia etti. Projenin kendi litepaper’ı bile vardı, ancak bilgiler şaşırtıcı derecede seyrekti. Önemli teknik ayrıntılar konusunda çok az şey vardı. Bunun yerine daha çok airdrop’lara ve token tahsislerine odaklanılıyordu.

WallStreetBets, GameStop (GME) hisselerinin fiyatını artırmadaki rolüyle ün kazandı. Benzer düşünen yatırımcılardan oluşan topluluk, GME’nin hisse senedini meteorik seviyelere çıkardı. O zamandan beri sürekli olarak büyüdü. Bu sırada kripto piyasası geçtiğimiz birkaç hafta içinde birkaç meme coininin fırladığını gördü. En dikkat çekici olanlardan biri, bir gecede değeri iki katına çıkan PEPE coin oldu. Bu tür tokenlar genellikle yatırımcılara büyük bir kâr artışı sağlar, ancak aynı zamanda pump&dump’a karşı dayanıksız olabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir