Bu Tekniklerle Ahşap Zemininizden Siyah Çizgileri Yalnızca 5 Saniye İçinde Kaldırabilirsiniz

Evlerinde ahşap tabanlar olan birçok insan bu sorunun farkına varacaktır: yerde siyah çizgiler. Bu çizgiler çoğunlukla ayakkabı tabanlarından kaynaklanan sürtünme izleridir. Yalnızca ahşap yerlerde değil, birebir vakitte laminat, vinil ve öteki yer çeşitlerinde de görünürler. Mecnun üzere fırçalamak büsbütün gereksiz zira bu ipucu ile izleri beş saniye içinde kaldıracaksınız.

Paspaslamanıza ve ovmaya başlamanıza gerek yok.

PARLAK BİR YER İÇİN İPUCU

Bu kusursuz numaraya geçmeden evvel, ahşap zemininizin tekrar parlamasına yardımcı olacak öteki bir ipucunu sizinle paylaşmak istiyoruz. Vakit geçtikçe yerler mat görünmeye başlayabilir, bu o kadar da garip değil; elbette her gün üzerlerinde yürüyoruz. Dört litre ılık su ve bir bardak elma sirkesinden biraz sabunlu su yapın. Bunu düzgün bir formda karıştırın ve akabinde ahşap yerinizi bu karışımla silin. İşiniz bittiğinde, daha evvel hiç olmadığı üzere parlayacağını göreceksiniz!

SİYAH ÇİZGİLERDEN BU HALDE KURTULABİLİRSİNİZ

Evinizin içinde mi yürüyorsunuz ve ahşap yerde diğer bir siyah çizik mi gördünüz? Çabucak paspası almayın, yalnızca bir silgi almak için masanıza gidin. Tek gereksiniminiz olan bu! Bir silgi, bu nahoş siyah çizgileri kaldırmak için eksiksiz bir tahlildir. Tabanı fırçalamaya gerek yok. Tek yapmanız gereken silgi ile siyah işaretleri silmek. Siz farkına varmadan gitmiş olacak. Yerde kalan küçük kırıntıları süpürün işte bu kadar!

LEKELERİ ÇIKARMAK İÇİN BAŞKA YÖNTEMLER

  • Hidrojen Peroksit – Beyaz sirke üzere, hidrojen peroksit de sert ağaçtan hem lekeyi hem de kokuyu giderebilir. Kimyasalın üzerine pak bir bez batırın ve lekenin üzerine yerleştirin. Bezi en az 8 saat yahut leke gidene kadar orada bırakın.
  • Kabartma tozu – Bu paklık materyali çoklukla bir macun oluşturmak için sirke ile karıştırılır. Karışım lekeli bölgeye sürülür ve kurumaya bırakılır. Siyah leke gittiğinde macunu mikrofiber bir bezle silin.
  • Oksalik Asit – Bu asit, ahşaptaki pas ve su lekelerini gidermede tesirlidir. Açıkta kalan ahşapta oluşan grileşme tesirini de hafifletebilir. Bununla birlikte, oksalik asit hayli toksik bir kimyasal olarak kabul edilir. Bu maddeyi kullanırken, talimatlara ve başka güvenlik uygulamalarına uyduğunuzdan emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.