Buse Naz Çakıroğlu dünya şampiyonu oldu

Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası’nda 50 kiloda gayret eden ulusal boksör Buse Naz Çakıroğlu, altın madalya kazandı.

Türkiye’nin konut sahipliğinde düzenlenen Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası’nda 50 kiloda gayret eden Buse Naz Çakıroğlu, Kolombiyalı rakibi Ingrit Lorena Valencia Victoria’yı yenerek dünya şampiyonu oldu.

Başakşehir Gençlik ve Spor Tesisleri’nde düzenlenen şampiyonanın final maçında ringe çıkan olimpiyat ikincisi ulusal boksör Buse Naz Çakıroğlu, yarı final maçında İspanyol rakibi Laura Fuertes Fernandez’i mağlup etmişti.

5-0 KAZANARAK ALTIN MADALYAYA ULAŞTI

Birinci çeşitte Moğol Mungunsaran Balsan’ı, ikinci tıpta Cezayirli Roumaysa Boualam’ı, çeyrek finalde Aira Cordero Villegas’ı, yarı finalde de İspanyol Fernandez’i eleyen Buse Naz Çakıroğlu, finalde de Kolombiyalı Ingrit Lorena Valencia Victoria’yı devirdi.

Buse Naz, güçlü rakibi karşısında birinci raundu 5-0 aldı, ikinci raundu da 4-1’lik üstünlükle tamamladı. Son raundu da 4-1 alan ay-yıldızlı atlet, maçı 5-0 kazanarak dünya şampiyonluğuna ulaştı.

Buse Naz, şampiyonluğunun akabinde duygusal anlar yaşayarak gözyaşlarına hakim olamadı. Ulusal boksör, tribünleri dolaşmasının akabinde sevincini Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile paylaştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.