“DON VİTO CORLEONE” misin?

“DON VİTO CORLEONE” misin?

Bugün YouTube’da Seyhan Soylu’nun sunduğu “Al Sana Haber” programını izliyordum.

Seyhan Soylu, Murat Karabova isimli bir kişi hakkında çıkan söyletinin doğruluğunu öğrenmek için kendisini aradı, telefon uzun uzun çaldıktan sonra açıldı ve Seyhan Soylu kısa bir merhabadan sonra konuyla ilgili sorusunu sordu.

Telefondaki sesin telaffuz ettiği her kelime 1 ton civarındaydı. Hele “O bizim kardeşimiz, kardeşimiz” dediğini duyunca irkildim! Don Vito Corleone konuşuyor zannettim bir an…

Şoku çabuk atlattım çünkü Don Vito Corleone yıllar önce ölmüştü.

Bu konuşan Pers Mitolojisi’nin efsanevî kahramanı Rüstem-i Zâl, halkın bildiği adıyla Zaloğlu Rüstem olmasın sakın dedim. Yok yahu saçmalama Sacit, o şahsiyet bu kadar ucuz bir jargon ile konuşmaz dedim kendi kendime…

Peki kimdi bu ulaşılması zor, her kelimesi 1 ton olan Beyzade(!) nereden ve nasıl geliyordu bu değirmenin suyu? Böylesi tok konuşmanın bir sebebi olmalıydı dedim ve Google amcadan baktım.

Böylesi tok ve ürkütücü(!) konuşmasının sebebi; çok pahalı ve çok önemli marka araçların satıldığı bir galerinin sahibi ve aynı zamanda da İstanbul Borsası’nda günlük işlemlerde yolunu bulan biri olmasıymış.

Dekorasyonu eski gazinoları çağrıştıran ancak sistem olarak Foliberjer veya Moulin Rouge tarzını benimsemiş işletmelerde sahneye çıkan şarkıcılara 100 şişe şampanya açmak, şöhretli hatunlara ses getirecek birçok jest yapan, yine şöhretli bazı hatunlarla bazen sevgili bazen kanka olduğunu söyleyen medyada görünmeyi de epeyce seven biri olduğunu öğrenmek zor olmadı.

Ülke olarak yaşadığımız bunca ekonomik zorluk içinde bu muhterem(!) sorulan sorulara Çakırcalı Mehmet Efe gibi bir jargonla cevap veriyorsa bu sabah ya çok pahalı bir model araç sattı ya da Borsa’da oynadığı lotlar kesin tavan yaptı.

2022 yılında ülkemde bu tarz Cowboy’ları gördükçe göğsüm kabarıyor.

Sacit ASLAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.