Fenerbahçe’de kriz şimdilik aşıldı! El ele yola devam…

Kaybedilen Beşiktaş derbisi sonrası ayyuka çıkan sorunlar ve Jorge Jesus ile yolların ayrılması fikrinin yönetim kurulunda konuşulması, Fenerbahçe’nin birinci gündemiydi. Jesus’un Başkan Ali Koç ile tartıştığı iddiaları ayyuktayken Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde önemli bir buluşma gerçekleşti.

Ali Koç, takımının idmanını izledi. Jesus ile bir araya geldi ve internet sitesinden ikilinin el ele görüntüleri servis edildi. Fenerbahçe iletişimi açık şekilde, ‘birlik’ mesajı verdi.

OYUNCULARLA DA KONUŞTU

Koç’un Samandıra ziyaretinde futbolcularla da konuştuğu öğrenildi. Takıma seslenen Fenerbahçe Başkanı, özetle, “Hocamızla devam ediyoruz. Herkes kendini toparlasın. Kalan haftalarda sizden seri galibiyetler ve iyi futbol bekliyoruz. Bu sezon şampiyon olmalıyız. Kaybedilmiş bir şey yok” ifadelerini kullandı. Yönetim içinde kupadaki Kayserispor maçının beklenmesi konuşulurken Ali Koç’un Jesus ile devamdan yana oy kullandığı öğrenildi.

43.7 MİLYON EURO’LUK FİYASKO!

Fenerbahçe bu sezon 17 oyuncu transfer etti. Bunların 14’ü Jesus’un raporu doğrultusunda alındı. Kulübün kasasından 43.76 milyon Euro çıktı. Yeniler beklenen katkıyı yapmaktan uzak kaldı. Sakatlıklarıyla daha çok öne çıkan isimlerden sadece Batshuayi ve Lincoln sınıfı geçti. Hiç oynamayan Bruma’nın bonservisinin zorunlu olarak alınması, takımdan kesilen Gustavo Henrique’nin gelecek sezon da 1.4 milyon Euro ödenerek kiralanacak olması ‘transfer fiyasko’larının en somut örnekleri oldu.

KAPTANLAR DEVREDE

Fenerbahçe kaptanları dün Jorge Jesus’tan, tesislerdeki yemek öncesi görüşme talep etti. Tüm futbolcular ve Jesus ile kurmaylarının yer aldığı yemekte, takımın gidişatı ile ilgili konuşmalar yapıldı. Tarafların kötü gidişle ilgili düşüncelerini paylaştığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir