Galatasaray’da flaş karar! 6 isimle yollar ayrılıyor

Şampiyonluk parolası ile döneme başlayan ve Galatasaray’da, yeni isimlere yer açmak ismine düğmeye basıldı. Jason Denayer ve Ola Solbakken ile görüşüp el sıkışan Cimbom’un öncelikli amacı yabancı kontenjanı meselesini ortadan kaldırmak. Şu anda sarı kırmızılılarda kontratlı 13 yabancı futbolcu yer alıyor.

Takımında Muslera, Boey, Omar, Marcao, Nelsson, Van Aanholt, Luyindama, Cicaldau, Morutan, Diagne, Muhammed, Gomis ve Sekidika bulunan Galatasaray 3 orta saha, bir santrfor, bir kanat forvet ve bir de stoper başta olmak üzere 7 yabancı daha alacak. Bu isimlere yer açılması, transferlerine mani olmaması ismine Galatasaray takımında önemli bir tasfiye olacak.

Morutan kiralanacak, Boey ve Sekidika yolcu

Olimpiu Morutan daha gelişmesi için kiralanacak. Beklentileri karşılayamayan Sacha Boey ile yollar ayrılacak. Bonservisine 1 milyon 150 bin Euro verilen ve yıllık 480 bin Euro alan Boey, Galatasaray’ın en kolay veda edebileceği isim. İki yıldır kiralanan ve geride kalan dönemde Eyüpspor’da da dikkat çeken bir oyun ortaya koyamayan Jesse Sekidika ile de yollar ayrılacak. İki yıl daha kontratı bulunan Nijeryalı oyuncunun yıllık fiyatı 250 bin Euro. Yine performansı ile hayal kırıklığı yaratan Olimpiu Morutan da gelişmesi ve nizamlı olarak forma giymesi ismine diğer gruba kiralanacak. Bonservisine 3.5 milyon Euro ödenen ve sarı kırmızılılarla 4 yıl daha mutabakatı bulunan Rumen oyuncudan beklenti büyük.

Aslan’ı en çok zorlayacak isimler Luyindama ve Diagne olacak

Sarı kırmızılılarda Christian Luyindama ile Mbaye Diagne de takımda düşünülmeyen oyuncular ortasında. Fakat bu ikili ile ayrılığın öbür futbolculardan daha sıkıntı olması bekleniyor. 1 dönem daha mukavelesi bulunun Diagne bu yıl da kalırsa 2.4 milyon Euro garanti fiyat alacak. Geçen dönemin ikinci yarısını Suudi Arabistan takımı Al-Tawoon da geçiren Luyindama’nın ise yıllık 1 milyon 50 bin Euro’dan 2 yıllık daha kontratı bulunuyor. Sarı kırmızılıların bonservislerine toplamda 18 milyon Euro ödediği bu ikilinin kulübe yıllık maliyeti 3.5 milyon Euro. Lakin idare en az ziyanla da olsa Luyindama ve Diagne’nin kontratından çıkmayı hedefliyor.

Yönetim Marcao’nun satışından önemli bir gelir bekliyor

Sarı kırmızılılarda vedalaşılacaklar listesinde yer alan bir öteki isim ise Marcao. Lakin Brezilyalı stoperin durumu öbür oyunculardan farklı. Ne performans ne de fiyat olarak sorun yaratmayan Sambacı, geride kalan dönemde sergilediği performansla birçok Avrupa kulübünün dikkatini çekerken bilhassa İspanyol grubu Sevilla, Marcao ile yakından ilgileniyor. Galatasaray idaresi de hem kontenjanda yer açmak hem de kıymetli bir bonservis geliri elde etmek için hedeflenen sayının gelmesi durumunda bu oyuncunun satışına onay vermeye hazır. Bu ortada G.Saray’da yolların ayrılmasının planlandığı 6 futbolcunun kulübe maliyeti ise tam 6 milyon 80 bin Euro. (Hürriyet)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.