‘İmamoğlu geri çekildi, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına dayanak verdi’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden İstanbul Halk Ekmek’in (İHE) dördüncü fabrikası “Ahmet İsvan Halk Ekmek Fabrikası”, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı merasimle açılmıştı. Açılışın akabinde tesisi gezen CHP başkanı Kılıçdaroğlu ve İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ile beraberindekiler bölüştükleri ekmeği zeytin, peynir ile yemişti. Açılışın akabinde, İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu’nun baş başa görüştüğü belirtildi.

“Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, açılıştan sonra Harbiye’deki Hilton Otel’de iki saat baş başa görüştü” tabirlerini kullanan İsmail Saymaz, ikilinin görüşmesinde adaylık konusunun da gündeme geldiğini aktardı. Saymaz, Halk TV’de yayınlanan yazısında şu tabirleri kullandı:

“CHP’de cumhurbaşkanı adaylığı için ismi en çok anılanlardan biri de İBB Lideri Ekrem İmamoğlu.

İmamoğlu, Kurban Bayramı’nın birinci günü İstanbul’daki ağır yağışa tatilde yakalanınca tenkitlere amaç oldu. Tatil CHP’de de rahatsızlık yarattı.

Fakat tansiyon yerini bahar havasına bıraktı.

Kılıçdaroğlu, onarım çalışması tamamlanan Yerebatan Sarnıcı’nın açılışına katıldı ve İmamoğlu’nu övdü. “İstanbul’un sırtında bir hançer var ve o hançeri çıkarmak için büyük bir özveriyle çalışan büyükşehir belediye liderimiz var” dedi. İBB Başkanı’na sahip çıkan Kılıçdaroğlu, “Afet evvelden haber vermez. Belediye liderleri tatilde olabilirler. Bunlar birer insan” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu bir gün sonra da İBB’nin Ahmet İsvan Halk Ekmek Fabrikası’nın açılışına gitti.

İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’na iltifat ederek, şunları söyledi: “Şu anda burada olmanızın Türkiye’ye bir bildiri olduğunu düşünüyorum. Bütün açılışlarımızı sizinle yapmak istiyorum. Vaktinizin yarısını İstanbul’a ayırmanızı istiyorum.”

Kılıçdaroğlu iltifatı karşılıksız bırakmadı. Akabinde fabrika gezildi. İmamoğlu, ekmeği bölerek Kılıçdaroğlu’na verdi.

CHP’de sevinç yaratan parti içi birlik manzarasının devamı da var.

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, açılıştan sonra Harbiye’deki Hilton Otel’de iki saat baş başa görüştü. Birçok husus ele alındı. Tabi cumhurbaşkanlığı adaylığı da…

İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’na şunları söyledi:

“Ben sizin en yakın yol arkadaşınızım. Yürüdüğünüz yolda size her türlü takviye olmakta benim yanıma hiç kimse yaklaşamaz.”

İmamoğlu’na yakın çevreler, İBB Başkanı’nın hem Muharrem İnce’nin inanılmaz kurultay imzası topladığı günlerde hem de Canan Kaftancıoğlu’nun ikinci defa aday olduğu İstanbul Kongresi’nde Kılıçdaroğlu’nun istediği istikamette hareket ettiğini hatırlatıyor.

Bu görüşme İmamoğlu’nun bir adım geri çekildiği ve Kılıçdaroğlu’nun adaylığına takviye verdiği halinde yorumlanıyor.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.