Kraliçe II. Elizabeth’in tahtta 70. yılı Platin Jübile etkinliğiyle kutlandı!

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in tahtta 70’nci yılına özel olarak düzenlenen Platin Jübile etkinlikleri tüm dünyada büyük yankı uyandırdı. Hollywood yıldızı Tom Cruise ve İngiliz efsane oyuncu Hellen Mirren’ın da katılım sağladığı etkinliklerde Kraliçe’nin neşeli halleri dikkat çekti.

İngiltere tahtında 70’nci yılını dolduran Kraliçe II. Elizabeth, son dönemlerde yaşadığı sağlık sorunları sebebiyle kamuoyundan uzak kalmayı tercih ediyordu. Ancak tahttaki 70. yılı için düzenlenen Platin Jübile etkinliklerine katılan Kraliçe’nin neşeli tavırları dikkatlerden kaçmadı. 

Kraliçe II. Elizabeth

Windsor Kalesi’nde düzenlenen etkinliğe elindeki bastonuyla katılan Kraliçe’ye sanat dünyasından pek çok ünlü isim eşlik etti. İngiliz efsane aktris Helen Mirren ve Damian Lewis‘ın katıldığı etkinlikte Tom Cruise‘un yer alması büyük yankı uyandırdı. 

5 binden fazla insanın tezahüratıyla karşılanan Kraliçe’ye tören boyunca en küçük oğlu Prens Edward eşlik etti. Genellikle parlak ve canlı tonlarda giyinmeyi tercih eden Kraliçe’nin buz mavisi desenli elbisesi ve gri renkteki şalı da törene damga vurdu.

Kraliçe II. Elizabeth ve oğlu Prens Edward

Etkinliğe katılan Hollywood yıldızı Tom Cruise, Kraliçe’nin İngiltere ve dünya tarihine katkılarıyla ilgili özel bir konuşma gerçekleştirdi. Öte yandan Hellen Mirren da sahnede Kraliçe I. Elizabeth’i oynadığı bir performansla dikkatleri üzerine çekti. 

Helen Mirren

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.