Öğrencilerin öğretmen sevgisi kamerada

İlçe merkezine 5 kilometre uzaklıktaki Kuşçu Köyü Ortaokulu’nda 11 yıldır misyon yapan Hulusi Ulaşer’i tatilde özleyen ve tayin olmasından tasa eden öğrencileri, okulun birinci günü sürpriz yapmak istedi. Öğrenciler, okul binası önünde vücut eğitimi öğretmenlerini beklemeye başladı. Okul bahçesine giriş yapan Ulaşer’i karşılarında gören öğrenciler, toplu halde yanına koştu. Öğretmenlerine sarılarak, hasret gideren öğrencilerin bu anları, okulun güvenlik kamerasına yansıdı.

TÜM ÖĞRENCİLER ÜZERİME HAKİKAT GELİYOR’

Öğrencilerini çok sevdiğini belirten Hulusi Ulaşer, “3 aydır yaz tatilinden ötürü okula gelemiyorduk. 3 ay sonra öğrencilerimi gördüm. Okuldan giriş yaptığımda baktım, tüm öğrenciler üzerime yanlışsız geliyor. Haberim yoktu, hepsi gelip sarıldı. Beni özlemişler, ben de onları çok özledim. Olay, bu biçimde gelişti. Bir şey demeden, istemsiz biçimde bana koşmaları; verdiğimiz emeğin, uğraşın karşılığını aldığımızı gösteriyor. Bu da bizi keyifli ediyor. Hislerimizi belirli edemiyoruz lakin hepsini çok sevdiğimi, onların da bu sevgiye karşılık verdiğini manzaralarda herkes görüyor” dedi.

GİDECEK, DİYE ÇOK KORKUYORDUK’

6’ncı sınıf öğrencisi Elanur Sütütemiz (11) ise “Öğretmenimizi çok seviyoruz. Çok özledik. Şimdi 2’nci yılımıza girdik ancak üzerimizde çok emeği var. Gitmesini istemedik. Esasen o da gitmedi. ‘Gidecek’ diye çok korkuyorduk. Okula girdiği anda öğretmenimize koşarak, sarıldık. Sevdiğimiz için” diye konuştu.

Umut Fatih Erağca (11) da “Bu okulda en sevdiğim derslerden bir tanesi, vücut eğitimi. Vücut eğitimi öğretmenim, Hulusi hocamı 3 aydır görmüyordum. Onu çok özledim. Okula adım attığında, arkadaşlarımızla koşarak sarıldık. O bizi çok seviyor, biz de onu çok seviyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.