Sıcak hava uyarısı: Hangi vilayetler 43 dereceyi gördü?

Meteoroloji hava durumu varsayımları dışarı çıkacak vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Haftanın ikinci gününde Orta ve Doğu Karadeniz’de bulutlar ağırlaşıyor. Lokal olarak Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinde yağışlar da görülebilir. Yurdun kalanında hava modüllü ve az bulutlu.

Denizlerde rüzgar Marmara, Orta ve Kuzey Ege ile Batı Akdeniz’de kuvvetli esiyor. Öbür kıyılarda ise orta kuvvet ve altında rüzgarın esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ’DEN SICAKLIK UYARISI

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde, 27 Temmuz Çarşamba gününden itibaren hava sıcaklığının, mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyredeceği bildirildi. Kelam konusu dönemde günün en yüksek hava sıcaklığının Şanlıurfa’da 40-43 ve Diyarbakır’da 40-42 dereceler civarında olması bekleniyor.

BÖLGELERDE HAVA NASIL OLACAK?

Marmara Bölgesinde hava az bulutlu, güneş görülüyor. Sıcaklık ise bölge genelinde 30 ile 35 derece ortasında ölçülüyor.

Ege Bölgesinde gökyüzü bol güneşli. Sıcaklık iç kesitlerde 30 derecelerde, kıyıda ise 36-38 derecelere kadar çıkıyor. Çarşamba günü Denizli’de 40 derece sıcaklık görülmesi bekleniyor.

Akdeniz Bölgesi bol güneşli ve sıcak havalara devam ediyor. Antalya dolaylarında sıcaklık tekrar 40 derecelere ulaştı. Mersin’de 34, Adana’da ise 36 derecelik sıcaklık ölçülüyor.

İç Anadolu Bölgesinde de hava az bulutlu. Sıcaklık Ankara’da 31, Eskişehir ve Kayseri’de 30, Sivas’ta 27 derece ölçülüyor. Çarşamba günü sıcaklıkların birkaç derece daha yükselmesi bekleniyor.

Karadeniz Bölgesinde bulutlar ağırlaşıyor. Lokal olarak sağanak yağışlar da görülebilir. Sıcaklık ise bölge genelinde 25 ile 27 derece ortasında ölçülüyor.

Doğu Anadolu Bölgesinin kuzey kısımlarında lokal gök gürültülü sağanaklar görülüyor. Bölgenin kalanında ise hava kesimli ve az bulutlu. Sıcaklık ise Kars ve Erzurum’da 28-29, Malatya’da 33 derece.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde gökyüzü bol güneşli. Sıcaklıklar da yüksek seyretmeye devam ediyor. Gaziantep’te 37, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da 39 derecelik sıcaklık var. Sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olunmalı.

METEOROLOJİ 26 TEMMUZ 2022 HAVA DURUMU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.