Space Girls yıldızı Melanie C, yıllar sonra konuştu: İstanbul’da tacize uğradım

Spice Girls kümesinin üyelerinden Mel C, Ekim 1997’de İstanbul’da kaldıkları otelde masaj yaptırdığı sırada tacize uğradığını açıkladı.

Yeni yayımlanacak ‘Ben Kimim’ (Who I Am) isimli otobiyografisinin tanıtımı için bir podcast yayınına konuşan Mel C, İstanbul konserlerinden evvelki gece otelde masaj rezervasyonu yaptığını ve masörün tacizine uğradığını söyledi: “İhlal edilmiş hissettim, çok kırılgan hissettim, utandım ve inançsız hissettim. Bunun hakkında konuşmak istiyorum zira beni etkiledi. Ama bunu içime gömdüm.”

Mel C, “İlk Spice Girls gösterisinin öncesindeydi. Otelde kendime masaj armağan etmek istedim ve orada yaşanan şeyi bir halde çabucak gömdüm zira odaklanacak öbür şeyler vardı. Büyütmek istemedim lakin birebir vakitte bunun üstesinden gelecek vaktim yoktu” diye konuşup şöyle devam etti:

‘HESAPLAŞMAK BENİM İÇİN NİTEKİM ÖNEMLİ’

“Bununla o vakit hesaplaşmadığım için fark ettim ki, olayı uzun yıllar boyunca gömmüşüm. Kitabı yazdığım sırada bir gece olayı hayalimde gördüm. Uyandım ve aklım bu olaydaydı. ‘Aman rabbim, bu mevzuyu kitapta anlatmak aklıma bile gelmemişti’ diye düşündüm.

“Sonra olağan ki baş yormam gerekti. ‘Bu olayı ifşa etmek istiyor muyum?’ Ve sonra düşündüm ki, bunu söylemek, nihayetinde hesaplaşmak ve idrak etmek benim için sahiden değerli. Ve diğerleri için de bu türlü.”

Tacizi hissettiğinde odadan çıktığını anlatan Mel C, “Korkunç şeyler daima oluyor ve bu durum olabileceğinin en berbatı değildi. Sanırım cinsel taciz manasında daha hafif versiyondu lakin “İhlal edilmiş hissettim, çok kırılgan hissettim, utandım ve inançsız hissettim” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.