Süratli Bir Formda Kilo Vermek İçin Bu Yararlı İpuçlarını Kesinlikle Deneyin! İşte Kilolardan Kurtulamanın En Süratli Yolu

Birincisi katiyen hidrasyonla ilgili. Kilo vermeye karar verdiğimizde, susuz kalmamak çok değerlidir. Suyun açlığı durdurarak bize verebileceği tokluk hissi ne olursa olsun, dehidrasyondan kaçınmak sayısız tehlikeden kaçınmamızı sağlar: sıcaklık değişimi, plazma hacmi, fizikî ve zihinsel yetenekler.

Kilo vermek oruç tutmak demek değildir. Aslında, birçok beslenme uzmanı, her gün daha fazla fakat daha az yemek yemenin kalori kaybetmenize yardımcı olabileceği konusunda hemfikirdir. Sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve akşam yemeği olmak üzere 3 ana öğün artı 2 orta öğün kural olacaktır. Küçük öğünler yemek, daha fazla kalori yakarak metabolizmanızın daha âlâ çalışmasına yardımcı olur.

HIZLI BİR FORMDA KİLO VERMEK İÇİN UYGULAMANIZ GEREKEN YÖNTEMLER

Hepsinden değerlisi kilo verme dinamiklerini daha uygun netleştirebilecek profesyonel görüşler istemek olsa bile izlememiz gereken ipuçları bunlar.

Belirtilen öğünler ortasında kahvaltı mutlaka atlanmamalıdır. Gece boyunca çok fazla sıvı kaybederiz, uyandığımızda beden dinlenmiş fakat zayıftır, bu nedenle güç tasarrufu yapma ve onu daha âlâ yönetme eğiliminde olacaktır. Sabah uyanır uyanmaz yağsız ancak değerli yiyecekler yemek, gün boyunca gereksiniminiz olan yakıtı oluşturur.

FİZİKSEL AKTİVİTE

Kahvaltıdan evvel yahut sonra, yeniden de fizikî aktivite yapmalıyız. 45 dakikalık bir yürüyüş, bedenin günün geri kalanında yararlanacağı psiko-fiziksel bir istikrar sağlayacaktır.

Menüye karar verdiğimizde karbonhidrat kadar lif de tüketmeye ve çok bariz dengesizlikler yaratmamaya çalışıyoruz. Ekseriyetle, bir gün için belirtilen karbonhidrat ölçüsü 100 gramdır, bu yüzden lif için bu referansı ayarlayalım.

SEBZELERİ UNUTMAYIN!

Doğru ölçüde lif sağlamak için her öğünde zerzevat yemek gereklidir. Lifler bedenimiz için çok değerlidir, zira çeşitli hastalıkları önlemek için kullanılırlar.

Baharatlar da sıhhatimiz için çok yararlıdır. Beslenme uzmanlarının sıklıkla verdiği bir ipucu, tuzu baharatlarla değiştirmektir. Tek bir hareketle 2 yarar elde edebiliriz.

Bütün bunlar her hekimin bize verebileceği tekliflerdir, hakikat tedbiri kullanmak ziyan vermememize yardımcı olacaktır. Lakin dikkatli bir halde öğrenmemiz gereken kalori açığı kavramıdır. Aldığımız kaloriden daha az kalori almamız gerektiğini hesaba katmazsak kilo vermemiz çok sıkıntı olacaktır. Fizikî antrenman ve diyet yoluyla , istikrara rastgele bir takıntı olmadan ulaşılacak amaç budur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.