Yamaha 30. Yılına özel yeni motor modelini tanıttı

Yamaha’nın e-bisiklet üretimindeki 30 yılı, YDX-MORO 07 elektrikli dağ bisikletinin özel sürümünün tanıtımıyla kutlandı. Şirket, 1993 yılında seri üretim elektrikli bir bisiklet sunarak bu alanda bir ilke imza atmıştı. 30. Yıl Dönümü Özel Sürümü YDX-MORO 07’nin Yamaha’nın en yenilikçi e-MTB’si olduğu düşünülüyor.

2020 yılında piyasaya çıkan YDX-MORO 07 modeli, 2022’de yenilenmiş ve yenilikçi Çift İkiz çerçeve tasarımına sahip tam süspansiyonlu bir e-bisiklet olarak dikkat çekti. Bu e-bisiklette hem alt hem de üst tüpler iki ayrı çerçeve üyesine ayrıldı. Bu tüpler arasında kalan hava boşlukları, pil ve arka süspansiyon için gerekli olan alanı sağladı. Sınırlı sayıda üretilen bu anma e-bisikleti, kompakt yapısı, hafifliği ve yüksek performansıyla ön plana çıktı.

Yamaha, e-bisiklet geliştirme konusunda inovatif ve performansa dayalı tekliflerle hız belirlemeye devam ediyor. Şirketin amacı, her günü eğlenceli ve anlamlı kılan e-bisikletler sunmaktır.

Yamaha 30. Yılına özel yeni motor modelini tanıttı

YDX-MORO 07 modeli, otomatik hız düzenlemesi sağlayan dört sensörlü PW-X3 motor ile donatıldı. Bu motor, Yamaha’nın en gelişmiş e-bisiklet tahrik sistemini temsil ederken, aynı zamanda yüksek tork çıkışına sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Güç destekli bir bisiklette en pürüzsüz yardımı sağlayacak şekilde tasarlandı. Bisiklet ayrıca Yamaha Racing Blue Rocker bağlantı elemanı ve baş borusu, anma amaçlı 3D rozeti ve etiketi gibi özelliklere sahip. Maksimum torku 85 Nm, maksimum güç çıkışı ise 500W.

Yamaha’nın 30. Yıl Dönümü YDX-MORO 07 e-MTB’si, ABD’de 6.499 dolara satışa çıktı. Bu fiyat, 6.399 dolara satılan yenilenmiş YDX-MORO 07 modeli ile neredeyse aynıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir