Yurt içinde ve yurt dışında PKK’ya ağır darbeler: 15 terörist etkisiz

Terör örgütü PKK’ya yurt içi ve yurt dışında arka arda darbeler vuruluyor. 

Eren-Abluka operasyon bölgesinde 4, Pençe Kilit ve Pençe Kaplan bölgelerinde 6 ve Fırat Kalkanı bölgesine taarruz teşebbüsünde bulunan 5 terörist etkisiz hale getirildi. 

EREN ABLUKA OPERASYONUNDA 4 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Kaçamayacaksınız! Eren Abluka-2’de; Hakkari Kırıkdağ Köyü kırsalında 28 Haziran’da JÖH ve Jandarma Komando birliklerince J-İHA ve J-SİHA dayanaklı operasyonda 4 terörist daha silahlarıyla birlikte etkisiz! Kahraman evlatlarımıza tebrikler” tabirlerini kullandı.

Hakkari’deki operasyonda 1 M16 silah, 2 Kaleşnikof silah, 9 Adet Kalaşnikof  Şarjörü, 5 Adet M16 Şarjörü, 4 Adet El Bombası, 1 Adet Termal Şemsiye, 1 Adet Uyku Tulumu, 1 Adet Sırt Çantası, 3 Adet Panço, 3 Adet termal kıyafet üzerlerinde ve türlü ömür gereci ele geçirildi.

SALDIRI TEŞEBBÜSÜNDE BULUNAN 5 PKK/YPG’LI TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

MSB’den yapılan açıklamada “Suriye’nin kuzeyinde; teröristlerin hücum teşebbüslerini karşılıksız bırakmadık, bırakmayacağız! Fırat Kalkanı bölgesine hücum teşebbüsünde bulunan 5 PKK/YPG’li terörist Kahraman Komandolarımız tarafından etkisiz hâle getirildi. Çabamız kararlılıkla sürecek!” denildi.

EREN ABLUKA-19 NARKO TERÖR OPERASYONU BAŞLADI

İçişleri Bakanlığınca Diyarbakır’da 1017 işçinin iştirakiyle Eren Abluka-19 (Hani/Gömeç) Narko Terör Operasyonu başlatıldı. Narko terör operasyonunun birinci gününde 6 milyon 376 bin 945 kök kenevir ele geçirildi.

Operasyonda, Diyarbakır Vilayet Jandarma Komutanlığınca; Jandarma Komando, Jandarma Komando Özel Operasyon (JOPER), Jandarma Özel Harekât (JÖH), ve Güvenlik Korucusu timlerinden oluşan 1017 işçi 50 operasyonel tim misyon alıyor.

Operasyonun birinci gününde, Diyarbakır Vilayet Jandarma Komutanlığı, Jandarma Özel Harekat ve Lice Jandarma Komando Alay Komutanlığınca, Hani ilçesi Gömeç mahallesi kırsalında gizlenmiş halde 86 nokta tespit edildi. Bu noktalarda yapılan aramalar sonucu;

-(6.376.945) kök kenevir bitkisi, 
-(245) kg kubar esrar,
-(8400) metre sulama kablosu,
 -(1) adet su motoru,
-(100) metre elektrik kablosu,
-(5) adet pil bloğu ele geçirildi.

Yurt içinde terörün büsbütün ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Eren Abluka Operasyonları, halkımızın takviyesi ile inançlı ve kararlı bir halde muvaffakiyetle devam ediyor.

6 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

MSB’den yapılan açıklamada, “Pençe Kilit ve Pençe Kaplan operasyon bölgelerinde tespit edilen 6 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.