Zihinsel engelli bayan cinsel istismara uğradı, savcı ‘Rızası var’ dedi

Ankara’da zihinsel engelli Sevecen Dilan E.’yi (27) alıkoyup, cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuksuz yargılanan Muhammet Burak E. (29) hakkında savcı, beraat talep etti. Savcı, bayanın sanığın yanına isteğiyle gittiğini savundu.

Yenimahalle’ye bağlı Batıkent semtinde oturan zihinsel engelli Hoş Dilan E., geçen yıl 4 Ağustos’ta konutundan çıktıktan sonra kayboldu. 27 yaşındaki bayan Etimesgut ilçesindeki parkta yürürken bulundu.

SERBEST BIRAKILDI

16 saat sonra ulaşılan Tatlı Dilan E.’nin sözü üzerine, zorla alıkoyma ve cinsel istismar savıyla Muhammet Burak E. gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen kuşkulu, çıkarıldığı hakimlikçe isimli denetimle özgür bırakıldı. 29 yaşındaki Muhammet Burak E. hakkında ‘cinsel istismar’ ve ‘kişiyi hürriyetinden mahrum kılmak’ cürümlerinden 32 yıla kadar mahpus istemiyle dava açıldı.

RAPOR: DIŞARIDAN FARK EDİLMİYOR

Ankara 37’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Muhammet Burak E. ile taraf avukatları katıldı. Mahkeme lideri, dava evrakına giren isimli tıp raporunu okudu. Raporda, Hoş Dilan E.’nin mani durumunun dışarıdan bir kişi tarafından fark edilemeyeceği lakin hekimler tarafından anlaşılabileceği belirtildi.

TARTAKLADIĞINI İTİRAF ETTİ AMA…

Mütalaasını açıklayan savcı, sanığın cinsel gayeyle zorla alıkoyduğu argüman edilse de Sevecen Dilan E.’nin kendi isteğiyle yanına gittiğini savundu. Sanığın, daha sonra Sevimli Dilan E.’yi konutuna göndermek istediğini lakin kızın istemediğini, bunun üzerine sanığın genç kızı tartakladığını, alıkoyma kastıyla hareket etmediğini kaydetti.

ZEKA GERİLİĞİNİ FARK ETMEMİŞ!

Savcı, sanığın Tatlı Dilan E.’nin zeka geriliğini fark etmediğini, cürümde yasal ögelerin oluşmadığını savundu. Savcı, bu nedenle sanık Muhammet Burak E. hakkında ‘cinsel istismar’ ve ‘kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ kabahatlerinden beraat talep etti. Mahkeme heyeti, avukatlara mütalaaya karşı savunma yapmaları için mühlet vererek duruşmayı erteledi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.