CZ’den Huobi HTX’e destek: Binance güvenlik ekibi hazır!

Binance CEO’su CZ, HTX‘e yapılan 8 milyon dolarlık saldırı sonrasında Binance‘in güvenlik ekibini şirkete atadığını açıkladı.

Kripto borsası HTX‘in (Huobi’nin yeni markası) 8 milyon dolarlık kayıpla sonuçlanan bir saldırıyı bildirmesinden saatler sonra, Binance CEO‘su ChangpengCZZhao, saldırının soruşturulması için borsanın güvenlik ekibine yardım teklifinde bulundu. Hasarı en aza indirmek için HTX, proaktif olarak boşaltılan fonların %5’ini “beyaz şapka bonusu” olarak teklif etti; bu da yaklaşık 400.000 ABD dolarına denk geliyor.

CZ’nin FTX’i ele alarak yaptığı şaka dikkat çekti!

Hasarı daha az seviyelere çekmek isteyen HTX, boşaltılan fonların yüzde 5’lik kısmını “beyaz şapka bonusu” olarak teklif etti. Ortalama 400.000 dolara denk gelen bu teklifin sonucu ise merakla bekleniyor. Hacker’a bu talimata uyması için yedi gün süre tanındı. HTX, teklifi yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi Mandarin dilinde (Çince) iletti.

Bunlara ek olarak CZ, yeni markalaşan HTX’in Sam BankmanFried‘in kötü şöhretli kripto borsası FTX ile benzerliği hakkında şaka yaptı. Ancak HTX’in saldırıya uğradığı ve FTX‘in bir dolandırıcılık iddiası olduğu göz önüne alındığında, her iki borsadaki fon kaybı kıyaslanamaz düzeyde.

Aynı zamanda HTX danışmanı olarak da görev yapan Tron kurucusu Justin Sun‘ın bir tweet’ine yanıt veren CZ, çalınan fonların takibine yardımcı olması için Binance’in güvenlik ekibini atadı. Ayrıca Sun, HTX’in kullanıcılarının tüm zararlarını karşılayacağını doğrulayarak şunları söyledi:

“8 milyon dolar, kullanıcılarımızın elinde bulunan 3 milyar dolarlık varlığa kıyasla nispeten küçük bir meblağı temsil ediyor. Bu aynı zamanda HTX platformunun yalnızca iki haftalık geliri anlamını taşıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx