Göçer ailesinin avukatı: Yurt dışı yasağından sonra kaçtığını tahmin ediyorum

Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Mohamed Hassan Sheikh Mohamud’un, 30 Kasım’da Fatih’te motosikletine arkadan çarptığı kurye Yunus Emre Göçer, tedavi gördüğün hastanede 6 gün sonra vefat etti. Kazadan sonra karakoldaki ifadesinin ardından serbest bırakılan Mohamud hakkında bugün yurt dışına çıkış yasağı getirildi. Göçer ailesinin avukat Iyaz Çimen, Mohamud’un kaçmış olabileceğini, kaçmadıysa tutuklanacağını düşündüklerini belirtti.

‘OLAY YERİNDE FREN İZİ YOK’

Artıgerçek’ten Osman Çaklı’nın haberine göre olaydan sonra trafik polisi tutanağının Mohamud’un serbest kalmasına neden olduğunu söyleyen avukat Iyaz Çimen, bilirkişi raporu talep ettiklerini söyledi. Avukat Çimen, kazanın nasıl meydana geldiğini şöyle anlattı:

“Videoda arkadan çarpma var. Alkol vs. testleri yapıldı hiçbir şey çıkmadı. Muhtemelen trafikte telefona bakıyordu ve görmedi. Olay yerinde fren izi bile yok. Karakoldaki ifadesinde ‘Motor bir anda durdu, kaskı yoktu’ dedi. Bizi trafik polisinin tutanağı zora sıkıyor. ‘Arkadan çarptı, suçlu otomobil’ denseydi, çıkamazdı. Biz videodan yola çıkarak bilirkişi raporu istedik.”

‘YURT DIŞINA KAÇMADIYSA TUTUKLANACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ’

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ilk belirlemeler yapıldıktan sonra Mohamud hakkında bugün yurt dışına çıkış yasağı getirdiğini söyleyen Çimen, Mohamud’un yurt dışına kaçtığını düşündüğünü, çünkü tutuklanma ihtimalinin kuvvetlendiğini kaydetti: “Bugün savcılık yurt dışı çıkış yasağı getirdi. Asıl garip olan bu çocuğun Türkiye’de ikameti var. Bürokrat değil neden ve niye Türkiye’de ikameti var? Yurt dışı yasağından sonra ben kaçtığını tahmin ediyorum. Kaçmadıysa bilirkişi raporu sonrasında tutuklanacağını düşünüyoruz.”

TRAFİK POLİSİ KAZADAN SONRA TALİMAT ALDI MI?

Kazadan sonra trafik polisinin tuttuğu tutanaktan da bahseden Çimen, “Polis tutanağında ’Bir anda yolun ortasında yavaşlayıp kaldırıma çıkmaya çalıştı. Kaldırıma çarpınca otomobilin de olduğu kaza meydana geldi’ deniyor. Mohamud, yaklaşık 70-80 kilometre hızla seyir halindeydi. Kazanın öncesine dair bir tartışma ya da husumet yok” diye konuştu

Avukat Çimen, bilirkişi raporu sonrasında yeni bir delil olacağını sözlerine ekleyerek kusurun karşı tarafa geçeceğini ve Mohamud’un tutuklanması gerekeceğini ifade etti. Çimen, ayrıca trafik polisinin kazadan hemen sonra İçişleri Bakanlığı’ndan aranıp aranmadığını merak ettiklerini de ekledi: “O an polise ulaşıldı mı diye merak ediyoruz. Cenaze dün defnedildi. Henüz buraya odaklanmadık ama ilerleyen süreçte polise giden bir emir var mı bakacağız.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx