Sıcak Gelişme: Ripple, Bu Anlaşmadan Geri Çekildi!

Ripple, Nevada merkezli kiralık tröst şirketi Fortress Trust’ı doğrudan satın alma işlemine devam etmeyeceğini açıkladı. Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, Fortress Trust’ta sadece yatırımcı olarak kalacaklarını söyledi.

Ripple, Fortress Trust’ı almaktan vazgeçti!

Finansal teknoloji firması Ripple, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki lisans havuzunu genişletme iddiasıyla Fortress Trust’ı satın aldığını duyurdu. Ancak, bu anlaşma uzun ömürlü olmadı. Ripple, bu duyurudan 20 gün sonra anlaşmadan çekildiğini açıkladı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, 28 Eylül’de X hesabı üzerinden konuya ilişkin olarak bir açıklama yaptı. Garlinghouse, ilk önce Ripple’ın Fortress Trust’ın ana şirketi Fortress Blockchain Technologies’de hissedar olarak kalacağını belirtti. Ancak, doğrudan bir satın alma ile ilerlemekten vazgeçtiklerini ifade etti. Bu bağlamda Garlinghouse, şu açıklamayı paylaştı:

Birkaç hafta önce Fortress Trust’ı satın almak için bir niyet mektubu imzaladık. O zamandan beri doğrudan bir satın alma ile ilerlememe kararı aldık. Ancak Ripple, Fortress’da yatırımcı olarak kalacak.

Fortress CEO’su: Ripple iptali büyük bir mesele değil!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Ripple, satın alma işlemini ilk olarak 8 Eylül’de duyurdu. Bu gelişme şirket içindekileri bile şaşırttı. O tarihte Ripple, Fortress’e bağlı bir firma olan FortressPay de dahil olmak üzere Fortress’in grubundaki diğer şirketleri satın alma planlarını açıkladı. Birkaç gün sonra Fortress Trust, üçüncü taraf bir analitik satıcısını içeren bir güvenlik olayı nedeniyle satın alma işleminin aceleye getirildiğini kabul etti. Fortune’a verdiği bir röportajda Fortress CEO’su Scott Purcell, şirketin saldırıda 12 milyon ila 15 milyon dolar kaybettiğini söyledi. Fonların büyük bir kısmı Bitcoin (BTC) ve küçük miktarlarda USD Coin (USDC) ve Tether (USDT) idi.

Ripple, 2022’deki tohum turundan bu yana Fortress’in yatırımcısı. Saldırı olayının ardından müşterilerin tamamını kazanmak için devreye girmek zorunda kaldı. Scott Purcell, yaptığı açıklamada, birleştirme iptalinin “büyük bir mesele olmadığını” söyledi. Ona göre, plan değişikliğinin güvenlik olayıyla ilgisi yok. Purcell, “Onlar Fortress’te bir yatırımcı ve harika bir ortak, orada hiçbir şey değişmiyor” dedi.

Fortress’ın bundan bir zararı olacak mı?

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yüksek profilli yasal savaşını sürdürüyor. Bu ortamda, anlaşmanın başarısızlığının Fortress ile bağlantılı diğer şirketlere fayda sağlaması mümkün.

Örneğin Swan Bitcoin, ABD’de sadece Bitcoin’e dayalı bir tröst şirketi kurmak için BitGo ile ortak bir girişim üzerinde çalışıyor. Bu girişim yasal onay bekliyor. Fortress Trust, Swan için kayıtların saklanmasını sağlıyor. Anlaşma çöktüğü için Swan artık Ripple’ın ülkedeki işlerine dahil olmayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx