Siyasetçilerin Atatürk polemiği 

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum’un, Twitter hesabından paylaştığı, Mustafa Kemal Atatürk’ü öven sözlerine, Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, “Mehmet Uçum bile Atatürk’ün arkasına saklanıyor” sözleri ile tepki gösterdi. Mehmet Uçum ise, “Hayırdır Atatürk’ü tekelinize mi aldınız. Bana sataşarak Atatürkçü olamazsınız” sözleri ile yanıt verdi.

HER ŞEY BU TWEETLE BAŞLADI

Siyasetçiler arasında bu kez de “Atatürk” polemiği çıktı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, Recep Tayyip Erdoğan’ın dün İstanbul’da düzenlediği mitingin ardından sosyal medya hesabından, “İstanbul Atatürk Alanı mitingi Türkiye’nin tam bağımsızlık mücadelesinde CB Erdoğan’la kazandırdığımızı delillendirdi.

Halkımız Cumhuriyetin kurucu lideri Atatürk’le, Atatürk’ün tam bağımsız Türkiye hedefine hakiki olarak sahip çıkan CB Erdoğan’ı buluşturdu.

Yaşasın tam bağımsız ve güçlü demokratik Türkiye Cumhuriyeti, Yaşasın Cumhuriyetimizin Kurucu Lideri Atatürk’ün hedefleri. Yaşasın Atatürk’e ve hedeflerine sahip çıkan ülke liderimiz Cumhurbaşkanı Erdoğan” yazdı.

ATATÜRK’ÜN ARKASINA SAKLANMAKLA İTHAM ETTİ

Mehmet Uçum’un bu paylaşımına tepki Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ’dan geldi. Mehmet Uçum’u Atatürk’ün arkasına saklanmakla itham eden Özdağ, “Mehmet, tam bağımsız Türkiye’nin Cumhurbaşkanı ABD Başkanı Biden ile görüşmeye girdiği zaman yanında aile dostunun ABD vatandaşı kızı ile değil devlet yetkilisi ile girer.

Önce S-400’lerin üzerindeki danteli kaldırın, sonra bir daha konuşuruz.

Öte yandan Allah’ım sen büyüksün!

Mehmet Uçum bile Atatürk’ün arkasına saklanıyor.

Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Zafer Partisi” diye cevap verdi.

ATATÜRK’Ü TEKELİNİZE Mİ ALDINIZ?

Ümit Özdağ’ın bu sözlerine Mehmet Uçum’un reaksiyonu gecikmedi. Özdağ’a şu sözlerle yanıt verdi: “Hayırdır Atatürk’ü tekelinize mi aldınız, bana sataşarak Atatürkçü olamazsınız. Atatürk kimsenin tekelinde değildir. Türkiye’nin asla vazgeçilemeyecek büyük değeridir.

Atatürk, Cumhuriyetimizin kurucu lideridir. Tam bağımsız Türkiye perspektifini varoluşumuzun ilkesi haline getirmiştir. Bu ilkenin hakiki takipçisi ve uygulayıcısı da bu yüzyılda ülke liderimiz olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’dır.

Size ilk ve son sözüm budur”

Patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir